I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018 R Rok „C”

1. Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny – Adwentem – czyli czasem radosnego oczekiwania. W tym okresie zachęcamy do czynienia dobrych postanowień; do uczestnictwa w nabożeństwie adwentowym, jakim są roraty, które tradycyjnie odprawiane są o brzasku dnia, dlatego w dni powszednie będą sprawowane o godz. 6:30.
- W każdą środę i sobotę na godz. 7:00 zapraszamy dzieci także na roraty sprawowane szczególnie dla nich. Dzieci przynoszą latarki lub świece zabezpieczone przed zalaniem woskiem.
- W każdą niedzielę o godz. 7:00 śpiewane są Godzinki do Najświętszej Maryi Panny.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

3. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił wigilijne opłatki na ulicach: Cieplińskiego, Stańskiego, Certowicza, Ostrołęckich Harcerzy, Ks. Pędzicha, Magnoliowej, Krokusowej, Sasankowej Chojnowskiego, Ostaszewskiego i 11 Listopada.

4. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich naszych parafian na AKATYST ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to przepiękne nabożeństwo sławiące Matkę Bożą. Wywodzi się ono z liturgii prawosławnej. Akatyst będziemy śpiewali wspólnie z chórem. Zapraszamy w piątek, w Wigilię Niepokalanego Poczęcia NMP, bezpośrednio po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.

5. W sobotę, 8 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 16:00 i 17:30.
6. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę będziemy składali ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

8. Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, już po raz kolejny podejmuje akcję sprzedaży świec przeznaczonych na stół wigilijny. Jest to dla wierzących i ludzi dobrej woli okazja do dawania świadectwa braterskiej wspólnoty dóbr. Owe świece rozprowadzane są na Boże Narodzenie w cenie 15 zł.

9. W najbliższy piątek i sobotę, na terenie naszej parafii w wybranych sklepach dokonywana będzie zbiórka żywności dla osób ubogich oraz ofiar pieniężnych na ten cel. Jest to akcja naszego parafialnego i szkolnego Koła Caritas, osoby wybrane do takiej zbiórki będą miały upoważnienie od ks. proboszcza, a paczki z tych darów przeznaczone są dla najuboższych w naszej parafii.

 

 

 

Ks. kan. Witold Kamiński

Proboszcz