XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 r.


Dzisiaj, na godz. 16:00, przybędzie do nas Ordynariusz Diecezji, Ks. Bp Janusz Stepnowski i będzie sprawował uroczystą Mszę świętą z udziałem władz państwowych, miasta i poszczególnych delegacji szkół, zakładów pracy funkcjonujących w naszym mieście i odsłoni pomnik upamiętniający 100-lecie Niepodległości Naszej Ojczyzny.

Dzisiaj, w Dzień Papieski, przed kościołem, po każdej Mszy świętej dokonywana jest zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla najbiedniejszych studentów.

 

Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.

 

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy Głoszą Dobrą Nowinę i o tych, którzy jej słuchają; by ziarno zasiane w ich sercach zaowocowało głęboką wiarą w Chrystusa Zmartwychwstałego, a w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje święte.


Dzisiaj przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o wszystkich nauczycielach i pracownikach oświaty.

 

We wtorek przypada 40 rocznica na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, Patrona Naszego Miasta, a w przyszłą niedzielę, wybory do władz samorządowych. Zachęcamy do wypełnienia tego chrześcijańskiego obowiązku.

 

W czwartek, z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Bożej w czasie różańca o godz. 17:00 wszystkich, którzy z miłością służą chorym i cierpiącym. Serdecznie zapraszamy.


W przyszłą niedzielę, przed Mszą świętą sprawowaną o godz. 16:00, o godz. 15:45, wystąpi Chór Dziewczęcy "Ars Longa" z Zespołu Szkół Nr 5. Serdecznie zapraszamy.

 

Od dzisiaj w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych na przyszły rok.


Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy, aby w tym tygodniu porządkować groby na cmentarzach grzebalnych. Śmieci należy wynosić do pojemników, a nie wyrzucać pod parkan. Ułatwi to zachowanie porządku i regularne wywożenie kontenerów. Prosimy nie przynosić wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy ale modlitwa, Msza święta i przyjęta Komunia święta w ich intencji.

 

W zakrystii są do nabycia kalendarze na przyszły rok:
- w wersji ściennej w cenie 5 zł;
- i w wersji książkowej, kalendarze rolników w cenie 30 zł.

 

 

Ks. kan. Witold Kamiński

Proboszcz